Podziękowania dla firmy Max Bau

Rok 2017 był korzystny również pod względem ilości zorganizowanych turnusów w ramach projektu „Zostań Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia”. Z turnusów skorzystało 26 naszych Podopiecznych, a kwota przeznaczona na ich realizację wyniosła 41 855,00 zł

Mamy bardzo dobrą wiadomość! Dzięki kolejnej darowiźnie firmy Max Bau w kwocie 50 000 zł jest możliwość, aby i w tym roku turnusy były kontynuowane. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań i gotowość do niesienia pomocy:)

Zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku (tutaj), gdyż już niedługo ogłosimy rekrutację na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne!

Mecenas


Rozliczenie podatku PIT za 2017 rok - terminy

Będąc na podatku ryczałtowym należy rozliczyć się do końca stycznia. Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania podatku PIT, dzięki któremu będziecie mogli wesprzeć naszą organizację (program ma na stałe wpisany numer KRS Stowarzyszenia):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku za 2017 rok

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jednocześnie przypominamy, że pozostali podatnicy na rozliczenie podatku PIT za 2017 rok mają czas do końca kwietnia 2018 roku.

Kto może przekazać 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego?
Do przekazania 1% podatku mają prawo wszyscy podatnicy rozliczający w 2017 roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są zwolnione z podatku. Zatem są to podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

1% mogą przekazać również emeryci i renciści. Mogą to zrobić na dwa sposoby:
• samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
• wypełniając specjalny pit - PIT-OP, który pozwala im na wskazanie organizacji pożytku (kliknij FORMULARZ), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym (zobacz: PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%).

(źródło: http://www.pit.pl oraz http://pozytek.ngo.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się z istotnymi informacjami odnośnie przekazywania 1% podatku, zamieszonymi na naszej stronie w zakładce o 1 % podatku

rozliczenie


Podsumowanie 2017 roku c.d.

Początek Nowego Roku to również czas podsumowań ubiegłego.

W 2017 roku objęliśmy opieką 51 nowych Podopiecznych z terenu całej Polski, jednak znaczna większość stanowi województwo opolskie.
Cieszymy się, że są Państwo z nami! :)

Podopieczni


W 2017 roku nasi Podopieczni wydatkowali prawie 1,6 mln zł, które pochodziły z 1% podatku, darowizn, zbiórek publicznych oraz zbiórek na portalu siepomaga.pl.
Poniższa grafika przedstawia jak wyglądał rozkład tych wydatków.

Wydatki

designed by Freepik


Podsumowanie 2017 roku

W 2017 roku naprawdę dużo się działo!

Zapraszamy do obejrzenia galerii, obrazującej w skrócie działania podejmowane przez Stowarzyszenie.
Jednocześnie dziękujemy za całoroczną współpracę i zaangażowanie w podejmowane działania :)

Nowy-Rok7


27.12.2017-02.01.2018 biuro nieczynne

przerwa św.