Środki z 1% podatku >>>

Środki z 1% podatku >>> - miniatura

Pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom, który z przekazali 1% podatku na nasze Stowarzyszenie oraz wszystkim Podopiecznym, którzy z zaangażowaniem promowali akcję przekazywania 1% podatku.
dziękujemy

Ministerstwo Finansów podało kwotę 1% należnego podatku przekazaną na rzecz Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej oraz przekazało już płytę z informacjami o celach szczegółowych dotyczących wszystkich wpłat.

W księgowości praca już wre. Jak tylko środki zostaną rozksięgowane będziemy informować o możliwości rozliczenia kosztów za leczenie i rehabilitację. By być na bieżąco z informacjami zachęcamy pod koniec października do zaglądania na naszą stronę internetową jak i sprawdzanie subkonta internetowego.

Otrzymaliśmy 1 085 821,69 zł z 1% podatku - według wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP), które w 2015 r. otrzymały 1% należnego podatku za 2014 rok, na 7888 organizacji zajęliśmy 72 miejsce pod względem otrzymanej kwoty.
Serdecznie dziękujemy :)


Goście z Ukrainy >>>

Goście z Ukrainy >>> - miniatura

Rozpoczęliśmy realizację zadania publicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Opola „Pomoc ofiarom wojny ukraińskiej” w ramach oferty pozakonkursowej. Pierwszą przybyłą osobą był żołnierz Andriej Kuzniecov. Zaciągnął się do wojska jako ochotnik, by bronić swojej ojczyzny: "Ukraina jest jedna. Nie chcę, żeby kolejna jej część- tak jak Krym-została odłączona od państwa. To nasza ziemia, dlatego nie zastanawiałem się kiedy trzeba było o nią walczyć." W tym tygodniu przyjechał Oleksandr Ruzak -jego historię opiszemy już wkrótce.

Taka akcja oprócz najważniejszego- pomocy poszkodowanemu człowiekowi- daje nam możliwość wymiany spostrzeżeń na temat różnic i podobieństw w leczeniu czy rehabilitacji. Mimo bariery językowej, udaje się nam nawiązać kontakt, który owocuje otwartością, pełną współpracą i uśmiechem :)


Piłkarze i kibice z Olesna zebrali 2900 zł dla ciężko chorego Patryka

Piłkarze i kibice z Olesna zebrali 2900 zł dla ciężko chorego Patryka - miniaturaOKS Olesno postanowił wspomóc naszego Podopiecznego 22-letniej Patryka z Olesna, który również jest piłkarzem- grał w Stobrawie Wachowice. Piłkarze wraz z kibicami przeznaczyli dochód z sobotniego meczu z LZS Starowice. Patryk zresztą sprawił ogromną niespodziankę, ponieważ na meczu pojawił się osobiście!