Przypominamy o zajęciach na basenie >>>

Przypominamy o zajęciach na basenie >>> - miniaturaOpolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej wraz z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji pragną serdecznie zaprosić chętnych do wzięcia udziału w zajęciach na basenie.
Co środę na opolskiej pływalni Akwarium odbywają się zajęcia rehabilitacyjne, w których organizowaniu pomagają studenci Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

By wziąć udział w zajęciach prosimy o przesłanie na mail Stowarzyszenia: info@rehabilitacjaopole.pl skan orzeczenia o niepełnosprawności wraz numerem kontaktowym aby przekazać szczegóły dotyczące zajęć.


Pierwszy rok działalności w nowej siedzibie >>>

Pierwszy rok działalności w nowej siedzibie >>> - miniatura

W ten piątek (20.11.2015) świętowaliśmy pierwszy rok działalności w nowej siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Samborskiej 15 w Opolu.
Wydarzenie to zbiegło się również z naszym jubileuszem 9-letniej działalności Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej. To właśnie w 2006 roku w listopadzie miało miejsce spotkanie założycielskie członków Stowarzyszenia. Stowarzyszenie obejmowało opieką zaledwie kilkoro Podopiecznych. Dzisiaj jest nas prawie 300 osób.

Dziękujemy za liczne przybycie na to wydarzenie przedstawicielom opolskich urzędów, placówek medycznych i mediów a także naszym współpracownikom, wolontariuszom, bliskim przyjaciołom i rodzinom.
3

Mieliśmy okazję w tak zaszczytnym gronie powspominać nasze początki, ciekawe wydarzenia jak i porozmawiać o przyszłych planach dotyczących Stowarzyszenia.


Informacja o naborze do projektu „Uwierz w siebie 2015” >>>

Informacja o naborze do projektu „Uwierz w siebie 2015” >>> - miniatura

W projekcie mogą wziąć udział:
- osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
- osoby z terenu województwa opolskiego
- osoby z problemami w samodzielnym poruszaniu się, korzystające z pomocy ortopedycznych, pomocy osób trzecich lub poruszające się na wózku

Zapraszamy naszych Podopiecznych do wzięcia udziału w projekcie.

Ponieważ projekt rozpoczął się dnia 12 listopada 2015 i może trwać maksymalnie do dnia 13 grudnia 2015
– prosimy o mobilizację w trakcie trwania rekrutacji.

ruszyl


Dnia 14 listopada odbył się „Bal wcześniaka” >>>

Dnia 14 listopada odbył się „Bal wcześniaka” >>> - miniatura

Impreza została zorganizowana przez personel medyczny pododdziału Patologii Noworodka Opolskiego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neanatologii.
Jak co roku dzieci i ich rodzice mogli się bawić na wspaniale zorganizowanym balu, tym razem wszyscy uczestnicy byli przebrani za postacie z bajki. Personel medyczny wystąpił w roli Myszki Miki :)
myszki miki

W tym roku Władze naszego Stowarzyszenia uczestniczyliśmy w balu wcześniaka prywatnie, z racji tego iż córeczka jest wcześniakiem, ale również społecznie z racji tego, że do Naszego Stowarzyszenia przynależy kilkanaście rodzin, którym narodziło się dziecko we wcześniejszym terminie.


Maraton Zumby dla Olivierka

Maraton Zumby dla Olivierka - miniaturaJuż w tą niedzielę 8.11.2015 odbędzie się II Charytatywny Maraton Zumba dla naszego Podopiecznego
Olivierka Sarneckiego.
Zapraszamy wszystkich do tanecznego udziału :)

plakat-maraton-dla-olivierka