Podziękowania dla IKEA

Składamy serdeczne podziękowania dla sieci sklepów Ikea za przekazanie Stowarzyszeniu darowizny rzeczowej w postaci kanapy. Państwa zaangażowanie oraz chęć do niesienia pomocy są nieocenione i świadczą o niezwykłej wrażliwości i otwartości na potrzebujących.

Podziekowanie


Rozliczenie podatku PIT za 2017 rok - terminy

Będąc na podatku ryczałtowym należy rozliczyć się do końca stycznia. Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania podatku PIT, dzięki któremu będziecie mogli wesprzeć naszą organizację (program ma na stałe wpisany numer KRS Stowarzyszenia):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku za 2017 rok

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jednocześnie przypominamy, że pozostali podatnicy na rozliczenie podatku PIT za 2017 rok mają czas do końca kwietnia 2018 roku.

Kto może przekazać 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego?
Do przekazania 1% podatku mają prawo wszyscy podatnicy rozliczający w 2017 roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są zwolnione z podatku. Zatem są to podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

1% mogą przekazać również emeryci i renciści. Mogą to zrobić na dwa sposoby:
• samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
• wypełniając specjalny pit - PIT-OP, który pozwala im na wskazanie organizacji pożytku (kliknij FORMULARZ), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym (zobacz: PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%).

(źródło: http://www.pit.pl oraz http://pozytek.ngo.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się z istotnymi informacjami odnośnie przekazywania 1% podatku, zamieszonymi na naszej stronie w zakładce o 1 % podatku

Więcej informacji odnośnie możliwości przekazywania 1% podatku przez ryczałtowców:
Ryczałtowcy mogą przekazywać 1%. Robią to wcześniej niż większość podatników

rozliczenie


Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo

W dniach 20-21 kwietnia 2018 r. odbędą się Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

W trakcie wydarzenia zaprezentują się firmy i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz produktów i rozwiązań dla środowiska medycznego, okołomedycznego oraz osób niepełnosprawnych.

Podczas REHexpo nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących pod postacią: konferencji naukowych, wykładów, warsztatów, pokazów, panelów dyskusyjnych i spotkań związanych z branżą. Jest to niezwykła okazja do zaczerpnięcia wiedzy od specjalistów z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, osteopatii, balneoterapii, medycyny fizykalnej i opieki zdrowotnej.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie: https://www.exposilesia.pl/rehexpo/pl/

REHexpo


Życie jako ciągła droga...

Czy życie jest podróżą? To pytanie postawiły sobie autorki książki, opisującej obraz życia osób z niepełnosprawnością - wydanej w ramach projektu pt. "Życie jest podróżą" – promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym”.

Podążając za tą metaforą życie człowieka można przyrównać do wędrówki, podczas której zdobywa on doświadczenia stające się jego bagażem życiowym, indywidualną wartością, budującą jego tożsamość i sens egzystencji. To, co jest interesujące w tej książce to niejednorodność losów i przeżyć opowiedzianych z perspektywy osób doświadczających różnych trudności życiowych. Wyjątkowość książki podkreślają obszernie cytowane wypowiedzi, które ukazują stosunek tych osób do życia. Jeden z autorów powiedział: „moje całe życie to podróż, poszukiwanie czegoś nowego. ... Uważam, że życie to ciągła droga”.

Zycie-jest-podroza


Pierwsza pomoc – warto wiedzieć jak jej udzielić

Pierwsza pomoc

Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku.

W najbliższy piątek specjalista medycyny ratunkowej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 🚁poprowadzi dla Państwa warsztat.

Temat: Pierwsza pomoc przedmedyczna
Termin: 02.03.2018 r. godzina 8:30-11:30
Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji, ul. Samborska 15, Opole

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia ✅
- tel. 77 556 03 35 📞
- info@rehabilitacjaopole.pl 📧