"Przychodzi Starzec do doktora" - zapraszamy do posłuchania audycji

doxa

W najbliższą sobotę zapraszamy do posłuchaniu nas w Radio Doxa - audycja "Przychodzi Starzec do doktora"

V-ce prezes Stowarzyszenia Małgorzata Bilińska wraz z Eweliną Konieczną i Joanną Janik-Komar z Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego opowiedzą o projekcie „Życie jest podróżą”, w ramach którego powstała książka opisująca obraz życia osób z niepełnosprawnościami.

KIEDY: 7.04.2018 (sobota)
O KTÓREJ: 11:10
GDZIE: Radio Doxa


Opieka nad osobą niesamodzielną

cc

Zapraszamy serdecznie wszystkich z Państwa, zarówno tych którzy nie mogli uczestniczyć we wcześniejszych warsztatach oraz wszystkich systematycznych uczestników 😊

Już najbliższy piątek psychoterapeuta psychodynamiczny – Justyna Kalus poprowadzi dla Państwa warsztat: „Opieka nad osobą niesamodzielną”.

Termin: 06.04.2018 r. godzina 8:30

Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji
ul. Samborska 15 w Opolu

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia ✅
- tel. 77 556 03 35
- info@rehabilitacjaopole.pl


Rozliczenie podatku PIT za 2017 rok - terminy

Będąc na podatku ryczałtowym należy rozliczyć się do końca stycznia. Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania podatku PIT, dzięki któremu będziecie mogli wesprzeć naszą organizację (program ma na stałe wpisany numer KRS Stowarzyszenia):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku za 2017 rok

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jednocześnie przypominamy, że pozostali podatnicy na rozliczenie podatku PIT za 2017 rok mają czas do końca kwietnia 2018 roku.

Kto może przekazać 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego?
Do przekazania 1% podatku mają prawo wszyscy podatnicy rozliczający w 2017 roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są zwolnione z podatku. Zatem są to podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

1% mogą przekazać również emeryci i renciści. Mogą to zrobić na dwa sposoby:
• samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
• wypełniając specjalny pit - PIT-OP, który pozwala im na wskazanie organizacji pożytku (kliknij FORMULARZ), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym (zobacz: PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%).

(źródło: http://www.pit.pl oraz http://pozytek.ngo.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się z istotnymi informacjami odnośnie przekazywania 1% podatku, zamieszonymi na naszej stronie w zakładce o 1 % podatku

Więcej informacji odnośnie możliwości przekazywania 1% podatku przez ryczałtowców:
Ryczałtowcy mogą przekazywać 1%. Robią to wcześniej niż większość podatników

rozliczenie


Życzenia

Życzenia


Podziękowania dla Mecenasów Opolskiego Stowarzyszenia

Kolejnym Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji jest firma Glassolutions Saint-Gobain i Vetrotech Saint-Gobain. Przekazując darowiznę dla naszej Podopiecznej Iwony Kraus firma uczestniczy w procesie zdrowienia oraz poprawy funkcjonalnej. Jest to ogromne wsparcie zarówno dla osób chorych jak i ich rodzin.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wrażliwość, która sprawia, że potrzeby innych osób są dostrzegane.

Mecenas