CH Karolinka... NA ZDROWIE!

Tłumy Opolan odwiedziły w ubiegłą sobotę nasze i inne stoiska w Centrum Handlowym Karolinka, które wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego przygotowało akcję w ramach Opolskie dla Rodziny i programu Karolinka… NA ZDROWIE ❗

Podczas eventu można było wykonać bezpłatne badania, obliczyć wskaźnik BMI, zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy, wykonać analizę składu ciała oraz skorzystać z konsultacji wielu lekarzy i specjalistów. Dzięki DPS "Anna" w Krapkowicach mieliśmy zaszczyt poznać Pana Eugeniusza Mroza – ostatniego żyjącego szkolnego kolegę Karola Wojtyły, który urzekł nas swoją charyzmą i chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami.

Składamy serdeczne podziękowania Samorządowi Województwa Opolskiego za zaproszenie i wspaniałą inicjatywę - mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

mKAROLINKA


Ostatni miesiąc na rozliczenie podatku

UWAGA! Pozostał ostatni miesiąc, by rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Możesz skorzystać z darmowego programu e-pity z wpisanym na stałe numerem KRS naszego Stowarzyszenia:

https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000273196--1220

Dzięki programowi nie tylko możesz się rozliczyć, ale również POMÓC. My od ponad 10 lat pomagamy osobom niepełnosprawnym.

Informujemy, że program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego (ma na stałe wpisany numer KRS organizacji). Możliwe jest wprowadzenie treści celu szczegółowego, na przykład imienia i nazwiska Podopiecznego gromadzącego środki na subkoncie.


1%


Projekt pn."Utworzenie Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21"

Mamy możliwość to się chwalimy. W miesiącu marcu zrealizowaliśmy pierwsze terapie z poradnictwa w zakresie profilaktyki zdrowia oraz zakupiliśmy niezbędny sprzęt do terapii.

Wszystko dzięki środkom na realizację projektu pt. „Utworzenie Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21” pozyskanym przez Opolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21, w którym jesteśmy partnerem.

Bardzo dziękujemy za zaufanie - dało nam to możliwość zakupu np. luster korekcyjnych, sprzętu naziemnego, podwieszanego, materiałów edukacyjnych, oraz innych wielu niezbędnych rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia terapii.

Profilaktyka zdrowia

  • Program wsparty - Działania 10.2 inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020"

Bezpłatne badania dla seniorów w CH Karolinka - 28.04.2018 r.

Plakat

Już w najbliższą sobotę (28.04.2015 r.) zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu „Karolinka na Zdrowie. Bezpłatne badania dla seniorów”, które organizowane jest przez Centrum Handlowe Karolinka pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Bułę.

Na naszym stoisku będzie można zapoznać się z aktualnymi działaniami na rzecz osób starszych prowadzonymi przez Stowarzyszenie:
- wsparcie opiekuńcze
- wsparcie rehabilitacyjne

Odpowiemy również na pytania dotyczące:
- problemów rehabilitacyjnych i opiekuńczych osób starszych;
- zaburzeń równowagi i ryzyka upadków u osób starszych i ich konsekwencji zdrowotnych z zastosowaniem prostych testów;
- w jaki sposób uzyskać wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację;
- jak zostać Podopiecznym Stowarzyszenia krok po kroku.

Termin: 28.04.2018 r.
Miejsce: Centrum Handlowe Karolinka
Godzina: 9:00-15:00


Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego w Sosnowcu

Za nami ciekawy i inspirujący weekend spędzony na premierowej edycji Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, które odbyły się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. W trakcie wydarzenia zaprezentowały się firmy i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Nie zabrakło licznych wydarzeń towarzyszących pod postacią: konferencji naukowych, warsztatów, pokazów i panelów dyskusyjnych. Podczas targów Prezes Stowarzyszenia dr Grzegorz Bilinski powołany w skład komisji konkursowej miał przyjemność wyłonienia najciekawszych produktów. 🏅

Dziękujemy REHexpo za zaszczyt objęcia wydarzenia Patronatem Merytorycznym. Była to niezwykła okazja do zaczerpnięcia specjalistycznej wiedzy i nawiązania nowych kontaktów, co mamy nadzieję zaowocuje z korzyścią dla naszych Podopiecznych.

REHexpo