Podziękowania dla IKEA

Składamy serdeczne podziękowania dla sieci sklepów Ikea za przekazanie Stowarzyszeniu darowizny rzeczowej w postaci kanapy. Państwa zaangażowanie oraz chęć do niesienia pomocy są nieocenione i świadczą o niezwykłej wrażliwości i otwartości na potrzebujących.

Podziekowanie


Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo

W dniach 20-21 kwietnia 2018 r. odbędą się Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

W trakcie wydarzenia zaprezentują się firmy i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz produktów i rozwiązań dla środowiska medycznego, okołomedycznego oraz osób niepełnosprawnych.

Podczas REHexpo nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących pod postacią: konferencji naukowych, wykładów, warsztatów, pokazów, panelów dyskusyjnych i spotkań związanych z branżą. Jest to niezwykła okazja do zaczerpnięcia wiedzy od specjalistów z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, osteopatii, balneoterapii, medycyny fizykalnej i opieki zdrowotnej.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie: https://www.exposilesia.pl/rehexpo/pl/

REHexpo


Życie jako ciągła droga...

Czy życie jest podróżą? To pytanie postawiły sobie autorki książki, opisującej obraz życia osób z niepełnosprawnością - wydanej w ramach projektu pt. "Życie jest podróżą" – promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym”.

Podążając za tą metaforą życie człowieka można przyrównać do wędrówki, podczas której zdobywa on doświadczenia stające się jego bagażem życiowym, indywidualną wartością, budującą jego tożsamość i sens egzystencji. To, co jest interesujące w tej książce to niejednorodność losów i przeżyć opowiedzianych z perspektywy osób doświadczających różnych trudności życiowych. Wyjątkowość książki podkreślają obszernie cytowane wypowiedzi, które ukazują stosunek tych osób do życia. Jeden z autorów powiedział: „moje całe życie to podróż, poszukiwanie czegoś nowego. ... Uważam, że życie to ciągła droga”.

Zycie-jest-podroza


Pierwsza pomoc – warto wiedzieć jak jej udzielić

Pierwsza pomoc

Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku.

W najbliższy piątek specjalista medycyny ratunkowej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 🚁poprowadzi dla Państwa warsztat.

Temat: Pierwsza pomoc przedmedyczna
Termin: 02.03.2018 r. godzina 8:30-11:30
Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji, ul. Samborska 15, Opole

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia ✅
- tel. 77 556 03 35 📞
- info@rehabilitacjaopole.pl 📧


Wywiad z dr Grzegorzem Bilińskim

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Prezesem Stowarzyszenia dr Grzegorzem Bilińskim w czasopiśmie „Rehabilitacja w praktyce” (wydanie 1/2018). Artykuł wprowadza nas w świat neurorehabilitacji.

Artykuł dostępny poniżej:
Neurorehabilitacja - sztuka zaglądania do mózgu >>>

Artykuł