Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych

mniejsze

W ubiegłym tygodniu w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyła się Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych, organizowana przez miasto Opole i Centrum Dialogu Obywatelskiego. Wydarzenie, w którym również uczestniczyliśmy miało na celu upamiętnienie działacza Jana Całki oraz rozstrzygnięcie konkursu w dwóch kategoriach.

„Lider Społeczny Roku” wyłaniał osoby, która w znacznym stopniu wpłynęły na miasto oraz jego mieszkańców dzięki podejmowanym działaniom społecznym, natomiast „Pożytek Roku” - projekt realizowany przez organizacje pożytku publicznego.

Dziękujemy za nominację prezesa Stowarzyszenia Grzegorza Bilińskiego w kategorii „Społeczny Lider Roku” oraz możliwość uczestniczenia w Gali w tak zaszczytnym gronie działaczy organizacji pozarządowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom: druhnie Marii Maruszewskiej (Lider Społeczny Roku) oraz OPAK – Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych za realizację projektu Miejsce X (Pożytek Roku).


Kolejny warsztat dla opiekunów faktycznych za nami

Kolejny warsztat dla opiekunów faktycznych za nami - miniatura


W ubiegły piątek odbył się pierwszy warsztat dla opiekunów faktycznych z zakresu Opieki Pielęgniarskiej. Pomimo utrudnionych warunków pracy z uwagi na remont siedziby Stowarzyszenia frekwencja dopisała, co nas niezmiernie cieszy 😉

Tematem przewodnim szkolenia było wspomaganie żywieniowe w zależności od jednostki chorobowej pacjenta.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Tesarz – specjaliście pielęgniarstwa zachowawczego oraz Pani Grażynie Chamielec-Musz z działu żywienia medycznego firmy NUTRICIA Polska za przekazanie ogromu cennej wiedzy i mile spędzony czas.

mn


Kwietniowe warsztaty - tylko dla odważnych

Kwietniowe warsztaty - tylko dla odważnych - miniatura

Pod koniec kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w ostatniej części warsztatów dla opiekunów faktycznych o tematyce związanej z transferami i prawidłową stymulacją pacjenta. Nie zabrakło cennych porad i wielu wrażeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności prowadzącemu Grzegorzowi Bilińskiemu za przekazaną wiedzę i naukę praktycznych umiejętności.

Mamy nadzieję, że jazda na wózku po schodach nie stanowi już żadnego problemu 😊

Szkolenia-22-04-transfery-SREDNIE

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w nadchodzącym warsztacie pt. „Opieka pielęgniarska", podczas którego będziemy mieli przyjemność zapoznać się m.in. z ofertą żywienia medycznego firmy Nutricia.

Warsztat będzie prowadzony przez specjalistę pielęgniarstwa zachowawczego - Panią Małgorzatę Tesarz.

Termin: 12.05.2017 r. godzina 8:30
Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji
ul. Samborska 15 w Opolu

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia:
- tel. 77 556 03 35
- info@rehabilitacjaopole.pl


2.05.2017 biuro nieczynne

W związku z długim weekendem majowym informujemy, że w dniu 2.05.2017 r. biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.