Rozliczenie podatku PIT za 2017 rok - terminy

Będąc na podatku ryczałtowym należy rozliczyć się do końca stycznia. Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania podatku PIT, dzięki któremu będziecie mogli wesprzeć naszą organizację (program ma na stałe wpisany numer KRS Stowarzyszenia):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku za 2017 rok

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jednocześnie przypominamy, że pozostali podatnicy na rozliczenie podatku PIT za 2017 rok mają czas do końca kwietnia 2018 roku.

Kto może przekazać 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego?
Do przekazania 1% podatku mają prawo wszyscy podatnicy rozliczający w 2017 roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są zwolnione z podatku. Zatem są to podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

1% mogą przekazać również emeryci i renciści. Mogą to zrobić na dwa sposoby:
• samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
• wypełniając specjalny pit - PIT-OP, który pozwala im na wskazanie organizacji pożytku (kliknij FORMULARZ), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym (zobacz: PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%).

(źródło: http://www.pit.pl oraz http://pozytek.ngo.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się z istotnymi informacjami odnośnie przekazywania 1% podatku, zamieszonymi na naszej stronie w zakładce o 1 % podatku

Więcej informacji odnośnie możliwości przekazywania 1% podatku przez ryczałtowców:
Ryczałtowcy mogą przekazywać 1%. Robią to wcześniej niż większość podatników

rozliczenie


Życzenia

Życzenia


Podziękowania dla Mecenasów Opolskiego Stowarzyszenia

Kolejnym Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji jest firma Glassolutions Saint-Gobain i Vetrotech Saint-Gobain. Przekazując darowiznę dla naszej Podopiecznej Iwony Kraus firma uczestniczy w procesie zdrowienia oraz poprawy funkcjonalnej. Jest to ogromne wsparcie zarówno dla osób chorych jak i ich rodzin.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wrażliwość, która sprawia, że potrzeby innych osób są dostrzegane.

Mecenas


Podziękowania dla IKEA

Składamy serdeczne podziękowania dla sieci sklepów Ikea za przekazanie Stowarzyszeniu darowizny rzeczowej w postaci kanapy. Państwa zaangażowanie oraz chęć do niesienia pomocy są nieocenione i świadczą o niezwykłej wrażliwości i otwartości na potrzebujących.

Podziekowanie


Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo

W dniach 20-21 kwietnia 2018 r. odbędą się Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

W trakcie wydarzenia zaprezentują się firmy i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz produktów i rozwiązań dla środowiska medycznego, okołomedycznego oraz osób niepełnosprawnych.

Podczas REHexpo nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących pod postacią: konferencji naukowych, wykładów, warsztatów, pokazów, panelów dyskusyjnych i spotkań związanych z branżą. Jest to niezwykła okazja do zaczerpnięcia wiedzy od specjalistów z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, osteopatii, balneoterapii, medycyny fizykalnej i opieki zdrowotnej.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie: https://www.exposilesia.pl/rehexpo/pl/

REHexpo