Życie jako ciągła droga...

Czy życie jest podróżą? To pytanie postawiły sobie autorki książki, opisującej obraz życia osób z niepełnosprawnością - wydanej w ramach projektu pt. "Życie jest podróżą" – promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym”.

Podążając za tą metaforą życie człowieka można przyrównać do wędrówki, podczas której zdobywa on doświadczenia stające się jego bagażem życiowym, indywidualną wartością, budującą jego tożsamość i sens egzystencji. To, co jest interesujące w tej książce to niejednorodność losów i przeżyć opowiedzianych z perspektywy osób doświadczających różnych trudności życiowych. Wyjątkowość książki podkreślają obszernie cytowane wypowiedzi, które ukazują stosunek tych osób do życia. Jeden z autorów powiedział: „moje całe życie to podróż, poszukiwanie czegoś nowego. ... Uważam, że życie to ciągła droga”.

Zycie-jest-podroza


Pierwsza pomoc – warto wiedzieć jak jej udzielić

Pierwsza pomoc

Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku.

W najbliższy piątek specjalista medycyny ratunkowej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 🚁poprowadzi dla Państwa warsztat.

Temat: Pierwsza pomoc przedmedyczna
Termin: 02.03.2018 r. godzina 8:30-11:30
Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji, ul. Samborska 15, Opole

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia ✅
- tel. 77 556 03 35 📞
- info@rehabilitacjaopole.pl 📧


Wywiad z dr Grzegorzem Bilińskim

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Prezesem Stowarzyszenia dr Grzegorzem Bilińskim w czasopiśmie „Rehabilitacja w praktyce” (wydanie 1/2018). Artykuł wprowadza nas w świat neurorehabilitacji.

Artykuł dostępny poniżej:
Neurorehabilitacja - sztuka zaglądania do mózgu >>>

Artykuł


Transfery osób niesamodzielnych

Transfery-pacjenta-m

Zapraszamy serdecznie wszystkich z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w ubiegłym warsztacie dotyczącym technik podnoszenia i przenoszenia osoby niesamodzielnej na powtórkę 😊

Już najbliższy piątek Prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji – dr Grzegorz Biliński poprowadzi po raz kolejny szkolenie: „Transfery osób niesamodzielnych”.

Termin: 09.02.2018 r. godzina 8:30

Miejsce: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji
ul. Samborska 15 w Opolu

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia ✅
- tel. 77 556 03 35
- info@rehabilitacjaopole.pl


Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne

Zapraszamy do udziału w tygodniowym bezpłatnym turnusie rehabilitacyjnym organizowanym w ramach projektu „Zostań Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia”. Turnusy mogą być kontynuowane dzięki wsparciu firmy Max Bau.

rekrutacja

Stowarzyszenie w ramach organizowanego pobytu pokrywa koszty zabiegów i noclegi Podopiecznego wraz z jednym opiekunem. W projekcie mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli, będący Podopiecznymi Stowarzyszenia oraz osoby wymagające wsparcia.

Dokumenty do pobrania:
- Regulamin
- Formularz zgłoszeniowy

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i dostarczenia go do biura stowarzyszenia za pomocą:

poczty elektronicznej - email: info@rehabilitacjaopole.pl
poczty tradycyjnej na adres: ul. Samborska 15, 45-316 Opole
złożenie osobiście w biurze: ul. Samborska 15, 45-316 Opole, II piętro