Ciekawostki o 1%

Zapraszamy na kilka graficznych statystyk podsumowujących wpłaty z 1% podatku za rok 2016 przekazane na rzecz Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji.

lacznie-M

Na liście regionów z jakich otrzymaliśmy wpłaty z 1% podatku za rok 2016 figuruje każde z 16 województw Polski na czele z województwem opolskim.

1-wg-wojewodztw-facebook

Liczy jest każdy grosz. Nawet najmniejsze wpłaty mają moc! Dziękujemy w imieniu naszym i naszych drogich Podopiecznych wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji :)

Pojedyncze-wplaty

Miło nam poinformować, że według wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP), które w 2017 r. otrzymały 1% należnego podatku za 2016 rok, na 8 238 organizacji zajęliśmy 53. miejsce pod względem otrzymanej kwoty.

Cieszymy się, że z roku na rok darzą nas Państwo coraz większym zaufaniem :)

53. miejsce


Podziękowanie dla RTV EURO AGD

Serdecznie dziękujemy sieci sklepów RTV EURO AGD za przekazanie darowizny rzeczowej w postaci sprzętów gospodarstwa domowego: lodówki i zmywarki.

Wierzymy, że dzięki nieodpłatnie otrzymanym sprzętom będziemy mogli organizować szkolenia oraz dzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami jak również podnosić skuteczność w pracy i opiece nad osobami chorymi z ich rodzinami, opiekunami i kadrą medyczną.

Podziękowanie


Warsztaty podologiczne

Jakie błędy w pielęgnacji stóp popełniamy najczęściej? Dlaczego odpowiednie obuwie ma znaczenie? Czy popularne kremy można stosować do pielęgnacji stóp? Jak wygląda profesjonalny zabieg podologiczny? Czy należy bać się skalpela? Podczas minionego szkolenia Pani Aleksandra Bryś – pielęgniarka i specjalistka z zakresu podologii rozwiała wszelkie wątpliwości.

Było to już ostatnie spotkanie z rocznego cyklu bezpłatnych warsztatów dla opiekunów faktycznych realizowanych w ramach projektu: „Stworzenie domowej opieki medycznej, wraz z rehabilitacją neurologiczną i funkcjonalną dla osób starszych w województwie opolskim”.

Dziękujemy za Państwa udział i zaangażowanie 😊
post-60-m


Wpłaty z 1% podatku za rok 2016 – już dostępne 😊

Wpłaty z 1% podatku za rok 2016 – już dostępne 😊 - miniatura

Kochani Podopieczni!

Z radością informujemy, że udało nam się zakończyć intensywny etap księgowania wpłat z 1 % podatku za rok 2016. Na subkontach internetowych są już widoczne środki do wykorzystania na leczenie i rehabilitację. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w promowaniu akcji przekazywania 1% podatku.

Drodzy Darczyńcy!

W imieniu Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej oraz naszych Podopiecznych składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz naszej organizacji. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane serce. Z naszej strony gwarantujemy rzetelność i uczciwość w konsekwentnym realizowaniu celów Stowarzyszenia.

GRAFIKA1-m

Ministerstwo Finansów podało kwotę 1% należnego podatku przekazaną na rzecz Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej – w tym roku otrzymaliśmy łącznie 1 613 903,27 zł. Według wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP), które w 2017 r. otrzymały 1% należnego podatku za 2016 rok, na 8 238 organizacji zajęliśmy 53. miejsce pod względem otrzymanej kwoty.

Serdecznie dziękujemy!


DOMOWA OPIEKA MEDYCZNA ETAP II - Zapraszamy do udziału w projekcie >>>

DOMOWA OPIEKA MEDYCZNA ETAP II - Zapraszamy do udziału w projekcie >>> - miniatura

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji darmowego projektu pn. „Stworzenie domowej opieki medycznej, wraz z rehabilitacją neurologiczną i funkcjonalną, dla osób starszych w województwie opolskim. Etap II”

Celem projektu jest zapewnienie specjalistycznej opieki medycznej (usług opiekuńczych i pielęgniarskich) w warunkach domowych w wymiarze średnio 3h/dziennie przez 5 dni w tygodniu i usług rehabilitacyjnych w wymiarze średnio 3h/tygodniowo przez 12 miesięcy. Zwiększenie dostępności do nieodpłatnej opieki medycznej dla 10 osób powyżej 60 r.ż. i niesamodzielnych na terenie województwa opolskiego. Zwiększenie wiedzy i umiejętności opiekunów faktycznych osób starszych na temat sposobu sprawowania opieki domowej. Stworzenie możliwości zwiększenia udziału opiekunów faktycznych osób starszych w życiu społecznym i zawodowym.

Czas trwania projektu: 01.11.2017 – 31.10.2018

Projekt-60-II-EDYCJA-maly

Projekt skierowany jest do osób:
- powyżej 60 roku życia
- niesamodzielnych
- mieszkających na terenie województwa opolskiego
- które zgodnie z oceną w skali Barthel osiągnęły wynik od 0 do 80 pkt (*załącznik nr 1 do Formularza Zgłoszeniowego)

Dokumenty do pobrania:
1) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY II etap +60
2) SKALA BARTHEL - załącznik nr 1 do formularza zgłoszeniowego
3) REGULAMIN II etap +60

Zgłoszenie do udziału w projekcie:
• drogą elektroniczną (na adres e-mail: info@rehabilitacjaopole.pl
• drogą pocztową (na adres: ul. Samborska 15, 45-316 Opole)
• osobiście w biurze Stowarzyszenia (na adres: ul. Samborska 15, 45-316 Opole, II piętro)

Regulamin uczestnictwa w projekcie dostępny na stronie: www.rehabilitacjaopole.pl

Kontakt:

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej ul Samborska 15, 45-316 Opole
tel. 77 556 03 35
info@rehabilitacjaopole.pl