O sile miłości i projekcie “Mecenat”

O sile miłości i projekcie “Mecenat” - miniatura


Zapraszamy do przesłuchania audycji „Przychodzi Starzec do Doktora” w Radiu Doxa, która chociaż odbyła się w Prima Aprillis to całkiem na poważnie przedstawia formy wsparcia jakie oferuje nasze Stowarzyszenie.

Audycja: O sile miłości i projekcie “Mecenat” >>>

W audycji Pan Grzegorz Maruszewski – mąż naszej Podopiecznej Kasi, opowiedział niesamowicie wzruszającą historię swojej rodziny, o tym jak walczy o powrót do zdrowia i do rodziny swojej żony. Ponadto V-ce prezes Stowarzyszenia Małgorzata Bilińska przybliżyła projekt "Zostań Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia", a także jego efekty.

Maruszewski

W ramach projektu dzięki wsparciu ze strony firm:
DAMEN SHIPYARDS
GLOBAL COLORS POLSKA
IZOBUD
ZK REM
QEUQUALITY
Kasia może uzyskać potrzebną pomoc.

Serdecznie dziękujemy tym firmom za okazane zainteresowanie w imieniu naszym oraz najbliższej rodziny Kasi.


Kampania 1% na Placu Wolności w Opolu

Kampania 1% na Placu Wolności w Opolu - miniatura

kampania


W weekend 1-2.04.2017 r. odbyła się impreza plenerowa w ramach kampanii „Opp na 101%”, zorganizowana przez Centrum Dialogu Obywatelskiego. Nasze Stowarzyszenie również wzięło w niej udział, gdzie promowaliśmy wspieranie lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego.

Podczas pikniku zapewniony był szereg atrakcji, m.in. warsztaty jogi śmiechu i zumby, bezpłatne wypełnianie deklaracji PIT, konkursy z nagrodami oraz koncert zespołu Pajujo.

Impreza dała nam również możliwość porozmawiania z mieszkańcami Opola, zaprezentowania chociaż w niewielkim stopniu naszej działalności. Spotkaliśmy także naszych Podopiecznych, przyjaciół Stowarzyszenia, którzy wsparli nas życzliwym słowem, za co serdecznie dziękujemy.


Trzy różne osoby - jedno marzenie

Trzy różne osoby - jedno marzenie - miniatura


Zapraszamy do przesłuchania niezwykłej audycji w Radio Doxa, której bohaterami byli Podopieczni naszego Stowarzyszenia: Łukasz Jacyszyn, Martyna Koteluk i Marta Kołodziejczyk.

Audycja "Mają tylko jedno marzenie" >>>

mniejsze2

Łukasz pomimo przeciwności losu ma w sobie ogromną radość życia, czasami większą niż niejeden z nas. Pomimo tego, że nie mówi to potrafi komunikować się z ludźmi. Na potrzeby audycji Jego głosem był dr Grzegorz Bilinski – specjalista fizjoterapii.

Martyna nie poddaje się pomimo rzadkiej choroby genetycznej. Jej pasją jest pisanie książek, co daje Jej ogromną radość i siłę. Realizuje swoje marzenia, jednym z nich było spotkanie z Justyna Steczkowska. Aktualnie zbiera pieniądze na zagraniczną, bardzo kosztowną operację, która pomoże postawić ją na nogi.

Marta – tegoroczna maturzystka, dąży do samodzielności. Lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Po zdaniu matury planuje studiować germanistykę, która jednocześnie jest jej pasją. Obecnie współpracuje z zespołem PARAGRAF 64 z Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich.


Ułatwienia dla emerytów w przekazywaniu 1% podatku

Ułatwienia dla emerytów w przekazywaniu 1% podatku - miniatura

Do 30 kwietnia 2017 r. można złożyć rozliczenie podatkowe za 2016 r. W tym roku zostały wprowadzone ułatwienia dla emerytów i rencistów, dzięki którym nie będą musieli już wyliczać jaką kwotę stanowi 1% podatku. Wystarczy, że wskażą organizację pożytku publicznego, podając numer KRS oraz cel szczegółowy.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na ten temat:
1% - ułatwienia dla emerytów >>>
Emerycie, rencisto możesz łatwo przekazać 1% >>>

mniejszy


Trudny zawód RODZIC - zapraszamy na warsztaty!

Trudny zawód RODZIC - zapraszamy na warsztaty! - miniatura

Tak wiele wymaga się od Rodziców, a przecież nie ma żadnej szkoły, która kształciłaby ich do tego trudnego zawodu. Na co dzień stają wobec wielu różnych wyzwań i dylematów, na co dziecku pozwolić, a czego mu zabraniać i w jaki sposób to robić. Sytuacje te nierzadko wiążą się z nieprzyjemnymi emocjami. Jak sobie z nimi radzić?

Dzięki warsztatom dowiesz się:

  • dlaczego tak ważne jest stawianie dziecku granic;
  • w jaki sposób uczyć dziecko zasad, aby były dla niego zrozumiałe i czytelne;
  • jak rozmawiać z dzieckiem, żeby się z nim porozumieć;
  • w jaki sposób możesz zastosować tę wiedzę w codziennych sytuacjach.

trudny-zawod-rodzic3pop

Program warsztatów:
1. Dlaczego granice są takie ważne (2h)
2. Komunikacja budująca współpracę (2h)
3. Mój "plan wychowawczy" (2h)

Miejsce: Stowarzyszenie Jednym Słowem, ul. Tysiąclecia 7 c w Opolu
Termin: 08.04.2017 r. godz. 9:00-15:00
Czas trwania: 6 godzin zegarowych
Koszt uczestnictwa: 150 zł/osoba

Szczegółowe informacje i zapisy: szkolenia@jednymslowem.org.p